Modellik

Modellik ve Fotomodellik, bay ve bayan ayrım yapılmadan yapılan bir meslektir. Sadece podyumda yürümekle yapılan bir iş değildir. Modelliğin birçok farklı şekillerde yapılan türleri bulunmaktadır. Bu türlerden en çok tercih edileni ise modellik ve fotomodelliktir. Genellikle kriterlere uygun olarak seçilen bu kişiler, saatlerce fotoğraf çekimlerine maruz kalabiliyorlar. Seroom Ajans Modelleri genelde marka tanıtımları ya da dergi kapakları için poz vermektedirler. Bu nedenle birçok açıdan fotoğraf karesi çekilmektedir. Çekim yapılması gereken herhangi bir ürün için olabilir. Bu nedenle işi yaptırmak isteyen kişiler, fotomodelleri Setroom Ajans yardımıyla temin edebilmektedirler.

Nasıl Model ve Fotomodel Olunur?

Öncelikle model ve fotomodel olmak isteyen kişinin kriterlere uyması gerekmektedir. Kriter olarak nitelendirilen özellikler ise, yüzünüzün karşı tarafı etkileyecek bir güzellikte olması gerekmektedir. Her ne kadar ayrım yapılmadığı iddia edilse bile modellik ve fotomodellik için seçilen kişiler renkli gözlü kişilerden oluşmaktadır. Bu kriterlerde kilo sınırı kesinlikle bulunmamaktadır. Genellikle büyük beden giyim çekimleri için kilolu bayanlar tercih edilmektedir. Bu konuda bir ayrım yapılmamaktadır. Ancak boy sınırı belli bir limitte olmaktadır. Genellikle çok kısa kişiler seçilmemektedir. Bu kriterlere uyan kişilerin ise Setroom Ajans dahilinde çalışması piyasa tanınırlığı adına önemli bir detaydır. Bu şekilde daha çabuk keşfedilmiş olursunuz. Bu ajanslar genel olarak internet üzerinden yapılan başvurulara öncelik tanımaktadırlar.

Bay ve Bayan Modellik ve Fotomodellik

Fotomodellik için bay ya da bayan olacak diye bir kriter bulunmamaktadır. Bay ya da bayan bu işi seçilen kişiler yapabilir. Belirli bir yaş sınırı da yoktur. Bu nedenle çoğu Model ve fotomodeller, bu işe çocuk yaşta başlayabiliyorlar. Setroom Ajans, her yaştan sizlerin tanıtımını yapmak için bu işi yapmaktadırlar. Eğer iyi bir reklam yapılmasını istiyorsanız, bu işin ehli olan Setroom ajanslarıyla birlikte çalışabilirsiniz. Çünkü Setroom Ajans, profesyonel olarak hizmet vermektedirler. Bu nedenle yapılan reklam kesinlikle amatörce bir iş olarak ortaya çıkmaz. Bu da işveren açısından oldukça önemli bir mevzudur. Bu işin yapılmasının en çok nedeni ise, maddi açısından getirisinin fazla olmasıdır. Model ve Fotomodeller bu iş için ciddi miktarlar kazanabilirler.

Hayallerine Ulaşmak İçin Hemen Başvur